Renée Knight - Dokonalý cizinec

9. září 2017 v 12:50 | Markéta (Meggie) |  Recenze 2016
Název knihy: Dokonalý cizinec (Disclaimer)
Autor: Renée Knight
Původní vydání: 2015
CZ vydání: Ikar, 2016
Počet stran: 256

Hodnocení:


Okolo knihy Dokonalý cizinec vznikl podobný boom jako u Zmizelé nebo Dívky ve vlaku. Už na samotné obálce knihy je napsáno "nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku". A já jsem se opět nechala zlákat právě tím vším, co bylo okolo.

Abych se vyjádřila jasně - patřím k té menšině, které se Zmizelá nelíbila. O tom možná jindy. Dívku ve vlaku jsem četla a líbila se mi, ale nemůžu říct, že bych byla kdovíjak nadšená. Po Dokonalém cizinci jsem sáhla s tím, že mě zaujala anotace a říkala jsem si, že buď to tentokrát bude ono, nebo to opět spadne do kategorie neurazí-nenadchne...

... a zjistila jsem, že podobný typ knížek asi opravdu nebude můj šálek čaje. Kniha je opět vyprávěná z pohledu více postav, různými způsoby vyprávění, odehrává se tu více časových rovin, několik pohledů na realitu ať už v podobě z pohledu postav, nebo onoho "románu v románu". První polovinu příběhu se na vás chrlí informace a vy se jen snažíte si pospojovat co jde, ale autorka to před vámi úspěšně tají. Ale jakmile postupně začala vycházet najevo pravda, kniha pro mě ztratila spád a rozuzlení na mě také nezapůsobilo.

Kniha byla taková jednohubka, kterou jsem měla během 24 hodin přečtenou. Četla se dobře, má velmi zajímavé grafické zpracování a rychlému postupu ve čtení napomáhají i krátké kapitoly.

Příběh donutí čtenáře se zamyslet. Opravdu známe lidi, kteří jsou nám nejbližší? Důležitou otázkou je vztah matky a dítěte a také, jestli se žena může bránit a jakou má šanci na úspěch. Nemůžu bohužel prozradit kvůli rozuzlení více, ale v médiích se s podobnou problematikou setkáváme často a názory se různí.

Věřím, že si kniha najde spoustu příznivců. Mně bohužel tento žánr až tak nevyhovuje a příště už asi budu více přemýšlet zda půjdu do knihy, která bude s výše zmíněnými srovnávána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama